info
Investujte zodpovědně.
Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 77% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.

FxPro centrum nápovědy - Slovníček

Cítíte se trochu vystrašení? Jsme tady, abychom pomohli
Naše akademie krok za krokem vás provede světem forex obchodování a anučí vás vše, co potřebujete vědět. Klíčové obchodní pojmy můžete nalézt ve slovníčku obchodníka.
Index relativní síly (Relative Strength Index, RSI) (RSI (Relative Strength Index))

Byl vyvinut J. Wellesem Wilderem v 70. letech. Je velmi populární hybný osilátor používaný v technické analýze k zjištění, zda je aktivum přeprodáno, nebo překoupeno. Vypočítá se s použitím 14 období historických dat a aktuální cenové změně je přiřazena hodnota od 0 do 100 v závislosti na vztahu k průměrným ziskům a ztrátám za posledních 14 období. Pokud jeho hodnota přesáhne 70, pak je aktivum překoupené. Pokud je hodnota do 30, je přeprodáno. V obou případech se předpokládá, že obrat bude bezprostřední a překoupení způsobuje prodejní aktivitu, zatímco přeprodání způsobuje nákupní aktivitu.