info
Investujte zodpovědně. FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 75.54% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 79.78% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.
FxPro centrum nápovědy - Slovníček

Sentiment (Sentiment)

Sentiment je obecný pocit obklopující daný finanční nástroj, trh, nebo ekonomiku. Jinak řečeno, je to celkový přístup všech investorů zúčstněných na daném trhu. Termíny býčí a medvědí odkazují na sentiment trhu tím, že popisují cenové akce. Investoři také mluví o jestřábím a sentimentu holubice, které se pojí s přístupem centrální banky k úrokovým mírám. Jestřábí sentiment podporuje udržování vysokých úrokových sazeb, zatímco sentiment holubice propaguje ekonomický růst prostřednictvím nízkých úrokových sazeb s malými nebo žádnými inflačními tlaky. Sentiment sám o sobě může dramaticky měnit bohatství na trhu, i když pouze dočasně. Dokonalým příkladem tohoto případu byl rok 2012, kdy uprostřed dluhové krize v Evropě a mnoha spekulací ohledně budoucnosti jednotné měn, prezident ECB Mario Draghi, který vystoupil na konferenci v Londýně, slíbil, že udělá ‘cokoliv bude potřeba’ pro záchranu eura. Jen slova stačila k tomu, aby se euro zvýšilo a náklady na půjčky ve Španělsku a Itálii poklesly.