info
Investujte zodpovědně. FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 75.54% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 79.78% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.
FxPro centrum nápovědy - Slovníček

Svíčkový graf (Candlestick Chart)

Svíčkový graf byl vynalezen japonskými obchodníky s rýží v 19. století a současnými obchodníky je používán jako metoda zobrazení cenových akcí. Svíčkový graf je kombinací liniového a sloupcového grafu, kde každá svíčka představuje jednotku času, ke kterému je aktivum monitorováno. Svíčkový graf se skládá z těla ve tvaru sloupce a horního a dolního knotu (nebo stínu). Tělo představuje otevírací a uzavírací cenu a knot zase nejnižší a nejvyšší cenu, kterou aktivum dosáhlo v daném časovém rámci. Svíčkové grafy jsou odlišeny barevně, čímž je zobrazen vyšší uzavírání než otevírání (indikuje růst cen) a nižší uzavírání než otevírání (indikuje pokles cen). Tradičně se v grafu bílou barvou označují býčí svíčky a černou medvědí. Dnes si obchodníci mohou nastavit vlatní barevná schémata.