info
Investujte zodpovědně. Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 74.02% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 77.37% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.
FxPro centrum nápovědy - Slovníček

Fibonacci Retracement (undefined)

Je pojmenován po matematikovi z 13. století Leonardovi Fibonaccim. Fibonacciho čísla je posloupnost, kdy každé další číslo je součtem předchozích dvou. Tato posloupnost je souvisí se zlatým středem a poměry můžeme nalézt na mnoha místech v přírodě, od spirál na mušlích a větvích stromů i v kloubech lidského těla.

V technické analýze odkazuje Fibonacci retacement na oblasti podpory a odporu v liniích zakreslených v grafu ceny aktiva za účelem rozlišení Fibonacciho vztahu, který se domnívá, že existuje pro výkyvy cen aktiv. Jsou čerpány z Fibonacciho poměrů 23,6%, 38,2%, 50%, 61,8% a 100%.

Abyste je mohli použít, vyberte Fibonacci retracement z vašeho terminálu a nakreslete čáru od nejnižší ceny k nejvyšší (nebo opačně v závislosti na to, zda se jedná o býčí, nebo medvědí trh) a platforma sama vykreslí poměry mezi temito dvěma body. Fibonacciho retracement funguje nejlépe na silně trendových trzích. Pokud je zobrazen od nižších po vyšší úrovně, znamená podporu úrovní, která táhnou cenu zpět a vzniká signál ke koupi. Pokud je zobrazen od vyšších po nižší úrovně, znamená to, že cena bude dosahovat špice a tudíž pro obchodníky znamená signál k prodeji. Říká se, že jedním z důvodu, proč Fibonacci retracement funguje tak dobře jako prediktivní nástroj je, že nesouvisí s úrovní sebenaplňování, ale s faktem, že mnoho investorů ho sleduje spíše než základní matematický poměr, který definuje cenu.