info
Investujte zodpovědně. FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 75.54% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 79.78% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.
FxPro centrum nápovědy - Slovníček

HDP (Hrubý domácí produkt) (GDP (Gross Domestic Product))

Hrubý domácí produkt je ekonomický ukazatel, který sleduje změny v celkové hodnotě zboží a služeb produkovaných v dané zemi, nebo v ekonomické oblasti (upravené o inflaci). HDP představuje ekonomickou činnost a považuje se za nejdůležitější barometr zdraví ekonomik. S výjimkou Kanady, která zvěřejňuje své údaje o HDP na měsíční bázi, je HDP obvykle vykazováno čtvrtletně. Většina zemí zveřejňuje tři verze údajů o HDP: předběžnou zprávu, revidovanou druhou zprávu a konečnou verzi. Přestože předběžná zpráva není nejpřesnější, mívá největší dopad na trh vzhledem k tomu, že je vydána jako první. Pokud je HDP vyšší než se očekávalo, bývá zde tendence příznivého vlivu na hodnotu dané měny.