info
Investujte zodpovědně. FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 75.54% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 79.78% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.
FxPro centrum nápovědy - Slovníček

Future (Futures)

Future umožňují kupujícím a prodávajícím dohodnout se na ceně aktiva, které bude směněno až s později. Kupující v kontraktu future jde do dlouhé pozice a očekává, že hodnota aktiva se bude zvyšovat. Prodávající jde do krátké pozice s očekáváním poklesu ceny. Ačkoliv si jsou Futures a Forwardy podobné, je zde několik rozdílů. Future jsou obchodovány směnou, tzn. že musí být standardizovány a jsou více rigidní než forwardy. Futures jsou uváděny na trh denně, což znamená, že změny v hodnotě jsou na denní bázi. U forwardů je stanovena no konec kontraktu. A konečně, future jsou často využívány spekuanty, kteří nemají zájem o vlatnictví aktiva, které se obchoduje, znamená to, že futures jsou obvykle uzavřeny před tím, než dosáhnou dosáhnou zralosti. Naopak forwardy hojně využívají prodejci, jako například farmáři k zajištění proti cenové nestabilitě a komodita je nejčastěji směňována při dozrání kontraktu.