info
Investujte zodpovědně.
Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 77% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.

Korporační činnosti

Požadavky na marže akcií, s nadcházejícím reportem o výnosu a/nebo korporační a/nebo jiná činnost (souhrnně ´korporační událost´) se můžou zvýšit až, ale ne více než, 5 krát než je normální procentová sazba, 5 pracovních dní před korporační událostí a mohou zůstat v platnosti po korporační události za výhradní mlčenlivosti FxPro.

Během ovlivněné doby, nové maržové požadavky budou platit na všechny existující a nové obchody. Klienti FxPro jsou stále plně zodpovědní za monitorování jak žádaných marží jejích účtů, tak i volných marží před, během i po ovlivněné době. V důsledku toho, klient FxPro rozumí a souhlasí s tím, že toto může mít za následek maržovou výzvu a/nebo stop out na účtu klienta.

Dividendy
 • FxPro si vyhrazuje právo navýšit maržové požadavky ještě před vydáním dividend.
 • Dlouhá pozice – Klienti, kteří drží dlouhé pozice v datu ex-dividend obdrží dividendy ve formě hotovostního vyrovnání (vklad).
 • Krátká pozice – Klientům, kteří drží krátkou pozici v datu ex-dividend, bude účtováno množství dividend ve formě hotovostního vyrovnání (výběr)

Poznámka: akcie mohou být nabídnuty jako dividenda, množství dividend by mělo být vypočítáno s pomocí ceny akcií k určení hotovostního vyrovnání (viz vyrovnání zlomkových akcií).

vyrovnání zlomkových akcií

V případě, že korporační činnosti skončí ve zlomkové pozici, zlomková část může být zastoupena jako hotovostní vyrovnání nezávisle na setrvávání ve nezlomkové pozici. Hodnota vyrovnání se bude rovnat zlomkové pozici krát vyrovnaná uzavírková cena v jeden den před ex-date.

Štěpení akcií
Normální štěpení akcií

Jelikož neexistuje žádný dopad na kapitalizaci trhu společnosti, vykonaná akce má reflektovat pozici existujících akcií klienta za pomocí ohlášeného štěpného koeficientu.

Příklad:
 • Klient koupil 100 akcií AAPL při $400, nyní obchoduje při $500. AAPL ohlásí štěpení 2 za 1
 • Klientova pozice 100 akcií je uzavřena
 • 2 nové pozice jsou pro klienta otevřeny, 100 akcií otevřeno při $200, nová tržní cena je $250
 • Klient není postižen, jelikož hodnota zůstává stejná, jako před štěpením akcií
Obrácené štěpení akcií

Opět zde není žádný dopad na strop trhu společnosti a pozice klienta musí být zkorigována, aby odrážela novou cenu akcií.

Příklad:
 • Klient koupil 100 akcií AAPL při $400, nyní obchoduje při $500. AAPL ohlásí štěpení 1 za 10
 • Klientova pozice 100 akcií je uzavřena
 • 1 nová pozice je pro klienta otevřena, 10akcií otevřeno při $4000, nová tržní cena je $5000
 • Klient není postižen, jelikož hodnota zůstává stejná, jako před štěpením akcií
nároková emise

má za následek jedno z následujících: vydání zabezpečení práv, vydání CFD na práva nebo hotovostní vyrovnání.

 • Ačkoli dává nároková emise klientovi možnost nakoupit akcie za zvýhodněnou cenu, cena akcií bude rovněž snížena, jelikož další akcie rozředí hodnotu akcií
 • Akce, která zabrání krácení akcií po ohlášení