info
Investujte zodpovědně. FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 75.54% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 79.78% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.
FxPro centrum nápovědy - Slovníček

Index relativní síly (Relative Strength Index, RSI) (RSI (Relative Strength Index))

Byl vyvinut J. Wellesem Wilderem v 70. letech. Je velmi populární hybný osilátor používaný v technické analýze k zjištění, zda je aktivum přeprodáno, nebo překoupeno. Vypočítá se s použitím 14 období historických dat a aktuální cenové změně je přiřazena hodnota od 0 do 100 v závislosti na vztahu k průměrným ziskům a ztrátám za posledních 14 období. Pokud jeho hodnota přesáhne 70, pak je aktivum překoupené. Pokud je hodnota do 30, je přeprodáno. V obou případech se předpokládá, že obrat bude bezprostřední a překoupení způsobuje prodejní aktivitu, zatímco přeprodání způsobuje nákupní aktivitu.