info
Investujte zodpovědně. FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 75.54% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 79.78% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
FxPro is not regulated by the Brazilian Securities Commission and is not involved in any action that may be considered as solicitation of financial services; This translated page is not intended for Brazilian residents.Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.
FxPro centrum nápovědy - Slovníček

Parabolic SAR (Parabolic SAR)

Také známý jako parabolický stop and reverse (zastavit a otočit se). Je technický ukazatel vytvořený J. Wellesem Wilderem Jr. Používá se na trendových trzích k zjištění vstupních a koncových bodů a také zjištění efektivních trailing stop-loss parametrů. Parabolic SAR je představován sérií teček, vykreslených pod, nebo nad aktuální tržní cenou. Nejjednodušším způsobem, jak číst tento ukazatel je prodávat, pokud je cena pod parabolic SAR a kupovat pokud je nad ním.

Vypočítává hodnotu budoucího období použitím aktuálního období a faktoru akcelerace (jeho běžná hodnota je 0,02 a zvyšuje se o dalších 0,02 vždy pokud je zaznamenán výrazně vysoký, nebo nízký bod), který je násoben hodnotou posledního extrémního bodu (EP) mínus současná hodnota. Z tohoto důvodu faktor akcelerace způsobuje, že SAR konverguje k současné ceně při pokračujícím trendu. Tento indikátor předpokládá, že trendy jsou krátkodobé a mohou trvat pouze po omezeno dobu.