info
Investujte zodpovědně. Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 74.02% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 77.37% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.
FxPro centrum nápovědy - Slovníček

Parabolic SAR (undefined)

Také známý jako parabolický stop and reverse (zastavit a otočit se). Je technický ukazatel vytvořený J. Wellesem Wilderem Jr. Používá se na trendových trzích k zjištění vstupních a koncových bodů a také zjištění efektivních trailing stop-loss parametrů. Parabolic SAR je představován sérií teček, vykreslených pod, nebo nad aktuální tržní cenou. Nejjednodušším způsobem, jak číst tento ukazatel je prodávat, pokud je cena pod parabolic SAR a kupovat pokud je nad ním.

Vypočítává hodnotu budoucího období použitím aktuálního období a faktoru akcelerace (jeho běžná hodnota je 0,02 a zvyšuje se o dalších 0,02 vždy pokud je zaznamenán výrazně vysoký, nebo nízký bod), který je násoben hodnotou posledního extrémního bodu (EP) mínus současná hodnota. Z tohoto důvodu faktor akcelerace způsobuje, že SAR konverguje k současné ceně při pokračujícím trendu. Tento indikátor předpokládá, že trendy jsou krátkodobé a mohou trvat pouze po omezeno dobu.