info
Investujte zodpovědně. Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 74.02% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 77.37% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.

FxPro awarded as the ‘Best FX Broker’ for one more consecutive year

13 November 2018, London. Online broker, FxPro, has added one more prestigious title to its trophy cabinet, which acknowledges and rewards the company’s extensive efforts. For the sixth year in a row, FxPro has been recognized as the ‘Best FX Broker, 2018’ by the Shares Awards.

During the last years, FxPro has kept its eyes on the ball and has thus seen a significant growth in both its services portfolio and geographic footprint. While building a global profile, FxPro has been at the forefront of promoting transparency and fairness across the forex market. All these efforts have been recognised and admired by the industry, which has lately been putting FxPro in the first positions.

Nevertheless, the company is always eager for more and has highlighted that 2019 is going to be a big year for them.

Speakers
Charalambos Psimolophitis
aboutUs_teamCEO
Ilya Holeu
aboutUs_teamMarketing
Zpět k tiskovým zprávám