info
Investujte zodpovědně. Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 74.02% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 77.37% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.

FxPro at the Dubai Investment Conference 2019

January 28, 2019, London – Award-winning international online forex broker FxPro took part in the annual Dubai Investment Conference 2019, held in Dubai, UAE.

One of the largest global financial events was attended by market experts who shared their practiced experience in financial activities.

On the agenda was the world economy prospects in 2019, ranging from the trade policies between the United States and China to issues of personal wealth. The participants discussed how the oil prices decline are used to affect the banking system efficiency, as well as how to achieve the financial independence when passive income exceeds monthly expenses.

Vasily Sukhotin, CEO FxPro MENA commented:

“FxPro has always supported the financial literacy improvement among interested people. Such expert conferences have an educational function and contribute to the development of high-quality professional networking.”

Speakers
Charalambos Psimolophitis
aboutUs_teamCEO
Ilya Holeu
aboutUs_teamMarketing
Zpět k tiskovým zprávám