info
Investujte zodpovědně. Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 74.02% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 77.37% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.

The FxPro Sailing Team wins silver in international competition

July 14, Porto Cervo – The Invitational Smeralda 888 regatta concluded today with the FxPro “Beda” Sailing team finishing an impressive 2nd place in testing conditions. The team took their place on the winners' podium after coming runners-up out of a total of six participating teams, in a race accompanied by an easterly wind of 10 knots.

FxPro is an honorary member and Official Main sponsor of the Yacht Club de Monaco. In 2015, the FxPro “Beda” Sailing Team was created, including 5 sea-explorers. The boat is based in Monaco where the famous regatta “Smeralda888” is taking place.

That is one of the international FxPro sponsorship projects to support world sports. Find out more about the company's global activities here.

FxPro McLaren Racing

FxPro McLaren Racing

FxPro McLaren Racing

FxPro McLaren Racing

Speakers
Charalambos Psimolophitis
aboutUs_teamCEO
Ilya Holeu
aboutUs_teamMarketing
Zpět k tiskovým zprávám