info
Investujte zodpovědně. Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 76.14% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 79.83% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.

FxPro Reveals Execution Data for Q2 2016

22 August 2016, London. Online broker FxPro today announces key execution statistics registered during the months of April, May and June 2016. During a particularly volatile second quarter, slippage percentages reached the following levels:

  • Positive = 49.45%
  • At Quote = 30.15%
  • Negative = 20.40%

Together with the above figures, FxPro is also announcing its re-quote percentages:

  • Re-quotes = 4.17%
  • Positive = 1.90%
  • Negative = 2.27%

The second quarter of 2016 was yet another busy period for FxPro with many developments taking place, including the expansion of trading accounts offered to clients with the launch of FxPro MT4 with market execution. Amid increased activity observed across the financial markets, FxPro successfully enhanced its trading conditions further and was named ‘Best FX Service Provider’ for the third year in a row at the 2016 City of London Wealth Management Awards.

Speakers
Charalambos Psimolophitis
aboutUs_teamCEO
Ilya Holeu
aboutUs_teamMarketing
Zpět k tiskovým zprávám