info
Investujte zodpovědně. Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 76.14% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 79.83% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.

FxPro is launching a new website

21 November 2018, London. November has been a rather productive month for online broker, FxPro. After several months of hard work and dedication, the company has announced the launch of its brand new website, which has added to the firm’s brand framework a sophisticated, yet playful identity.

FxPro’s new website conveys a clear message of who the company is and what they stand for through an optimized, interactive user interface. The website also boasts an intuitive navigation system that allows traders to find the information they need at a glance.

FxPro Chief Marketing Officer, Ilya Holeu, commented:

“This is not just a new website. It is a new, refined brand identity that embodies our core values as a business. We love what we do, and we want that to speak out.”

Check out the website here: www.fxpro.com.

Be sure to stay connected on social media by following FxPro on Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Telegram and Youtube.

Speakers
Charalambos Psimolophitis
aboutUs_teamCEO
Ilya Holeu
aboutUs_teamMarketing
Zpět k tiskovým zprávám