info
Investujte zodpovědně. Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 76.14% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 79.83% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.

FxPro Announces The Opening Of Its New UK Subsidiary – FxPro UK Limited

FxPro Financial Services Ltd (FxPro), a leading global retail broker in FX and CFDs, today announces the opening of its UK subsidiary FxPro UK Limited (FxPro UK).

The opening of FxPro UK is part of the FxPro Group’s plan to extend its international coverage in to the UK market. FxPro UK is authorised and regulated by the Financial Services Authority (FSA).

The company will be providing a customised account opening process for all UK residents.

Panagiotis Xydas, Chief Executive Officer of FxPro commented:

'FxPro is delighted to announce the opening of our new UK subsidiary. The UK is a key market for us and the granting of regulatory approval by the FCA is an indication of our commitment to making the account opening process for potential UK clients as smooth as possible and in line with UK industry standards. '

The FxPro UK website can be accessed at: www.fxpro.co.uk

Speakers
Charalambos Psimolophitis
aboutUs_teamCEO
Ilya Holeu
aboutUs_teamMarketing
Zpět k tiskovým zprávám