info
Investujte zodpovědně.
Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 70.25% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.CFD a sázky na spready jsou složité instrumenty a je s nimi spojeno velké riziko rychlé ztráty peněz díky finanční páce. 75.56% malých investorů ztrácí peníze, když obchodují s CFD a sázkami na spready s tímto poskytovatelem . Měli byste zvážit, zda rozumíte jak CFD a sázky na spready fungují a zda si můžete dovolit riziko ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.

FxPro centrum nápovědy - Slovníček

Cítíte se trochu vystrašení? Jsme tady, abychom pomohli
Naše akademie krok za krokem vás provede světem forex obchodování a anučí vás vše, co potřebujete vědět. Klíčové obchodní pojmy můžete nalézt ve slovníčku obchodníka.
Future (Futures)

Future umožňují kupujícím a prodávajícím dohodnout se na ceně aktiva, které bude směněno až s později. Kupující v kontraktu future jde do dlouhé pozice a očekává, že hodnota aktiva se bude zvyšovat. Prodávající jde do krátké pozice s očekáváním poklesu ceny. Ačkoliv si jsou Futures a Forwardy podobné, je zde několik rozdílů. Future jsou obchodovány směnou, tzn. že musí být standardizovány a jsou více rigidní než forwardy. Futures jsou uváděny na trh denně, což znamená, že změny v hodnotě jsou na denní bázi. U forwardů je stanovena no konec kontraktu. A konečně, future jsou často využívány spekuanty, kteří nemají zájem o vlatnictví aktiva, které se obchoduje, znamená to, že futures jsou obvykle uzavřeny před tím, než dosáhnou dosáhnou zralosti. Naopak forwardy hojně využívají prodejci, jako například farmáři k zajištění proti cenové nestabilitě a komodita je nejčastěji směňována při dozrání kontraktu.