info
Investujte zodpovědně.
Investujte zodpovědně.Investujte zodpovědně.CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko ztráty vašich peněz z důvodu pákového efektu. 77% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit vysokou míru rizika ztráty vašich peněz.
Investujte zodpovědně: Obchodování CFD zahrnuje značná rizika.

FxPro centrum nápovědy - Slovníček

Cítíte se trochu vystrašení? Jsme tady, abychom pomohli
Naše akademie krok za krokem vás provede světem forex obchodování a anučí vás vše, co potřebujete vědět. Klíčové obchodní pojmy můžete nalézt ve slovníčku obchodníka.
CFD (kontrakt na vyrovnání rozdílu) (CFDs (Contracts for Difference))

CFD jsou deriváty, které obchodníkům umožňují spekulovat s měnící se hodnotou aktiva, bez toho aby se stali jeho majiteli. V CFD kupující a prodávající souhlasí, že prodávající po uplynutí kontraktu zaplatí kupujícímu rozdíl mezi hodnotou aktiva v době učinění dohody a v době epirace kotraktu. Pokud je tento rozdíl záporný, musí kupující zaplatit prodávajícímu. Při CFD obchodování obchodníci kupují (dlouhá pozice) když očekávají vzrůst a prodávají (krátká pozice), pokud očekávají pokles hodnoty.