Obchodujte zodpovědně – Pochopení zahrnutých rizik

Contracts for Difference (CFD) jsou derivátové nástroje, které umožňují obchodníkům spekulovat za změny hodnot aktiva, aniž by toto aktivum vlastnili. Obchodování CFD znamená kvůli jejich složitosti vyšší úroveň rizika. To platí obzvlášť pro obchodníky, kteří obchodují poprvé, a investory, kteří nejsou příliš vzdělaní ohledně trhů.

Učení se o trzích a pochopení zahrnutých rizik neodstraní úplně rizika spojená s obchodováním CFD, ale mohou vám pomoct učinit lépe informovaná rozhodnutí, spravovat efektivněji investované peníze a používat adekvátní správu rizik. Pokud jste nováčky v obchodování, pak prosím navštivte naši stránku Začínáme a zaregistrujte si demo účet, abyste se naučili základy. Demo účty jsou zdarma a neomezené. Jsou navrženy tak, aby vám pomohly trénovat obchodování a otestovat své strategie v prostředí bez rizika.

Jak výhodně používat pákový efekt

Obchodování s využitím pákového efektu umožňuje obchodníkům ovládat pozice, které překračují hodnotu jejich původní investice. Pokud jste například na svůj účet vložili 1 000 $, pak by vám obchodování s pákou 1:200 umožňovalo ovládat pozici 200 000 $, což by maximalizovalo vaše zisky, pokud by se trh pohyboval vaší směrem.

Nicméně, pokud by se trh pohyboval nepříznivým směrem, pak by pákový efekt zvýšil vaše ztráty. Chcete-li se seznámit s používáním páky, pak si můžete zdarma otevřít demo účet a podívat se, jaká páka se nejlépe hodí k vaší strategii.

Klíč k efektivní správě rizik

Správná správa rizik je ve světě obchodování základem. Existuje řada věcí, které můžete udělat, abyste zajistili efektivní správu rizik:
  • Investujte finanční částku, kterou jste připraveni ztratit, pokud by se trh pohyboval nepříznivě.
  • Investujte do řady aktiv, abyste rozložili své riziko. Mnozí obchodníci například často investují do kontraktů na futures, aby spravovali rizika z ostatních pozic, které mají otevřené.
  • Obchodujte podle strategie. Vyhněte se impulzivnímu uzavírání obchodů a věnujte pozornost sociálně-politickým událostem a také ekonomickým indikátorům, které mohou mít vliv na cenu specifických aktiv.
  • Pečlivě používejte příkazy Stop Loss a Take profit, abyste minimalizovali ztráty.

Aplikace nástrojů FxPro

Dostupné k stažení na

Obchodování bez stresu

Živé obchodování ve skutečných tržních podmínkách může často obzvlášť u nových obchodníků způsobovat stres. Ceny aktiv se mění každou milisekundu a trh se často pohybuje těžko předvídatelným způsobem.

Určitá úroveň stresu je při obchodování opodstatněná a očekávaná. To platí obzvlášť, pokud to vede k promyšlenějším rozhodnutím a efektivnější správě rizik. Příliš mnoho stresu může nicméně spustit spontánní rozhodnutí, které mohou poškodit vaši strategii.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se vypořádat se stresem spojeným s obchodováním, je přeměnit vaši strategii na algoritmus. Náš vizuální tvůrce strategií FxPro Quant vám umožňuje zautomatizovat obchodování, tak že si naprogramujete své vlastní algoritmy, aniž byste museli používat komplexní programovací jazyk. Algoritmické obchodování má mnoho výhod. Snižuje čas, který trávíte sledováním trhu, minimalizuje chyby, zabraňuje impulzivnímu uzavírání obchodů, a zvyšuje přesnost vašich obchodů, protože všechny výpočty provádí algoritmy.

UP