Řízení rizik na Forexu

FxPro Vault

FxPro Vault je jedním z nástrojů, který poskytujeme našim obchodníkům, abychom jim pomohli řídit svá rizika. FxPro Vault je zabezpečený účet, který umožňuje podle vlastního uvážení přesun finančních prostředků na a ze živých obchodních účtů. To vám umožňuje zvolit, kolik chcete na kterémkoliv svém obchodním účtu riskovat a zbylé finanční prostředky chránit před otevřenými pozicemi.

Používejte páku moudře

S pákou můžete zajisté znásobit zisky z vítězné pozice, ale také znásobit své ztráty, pokud obchod nejde vaším směrem. Toto je problém obzvlášť při obchodování na malém účtu, protože ztrátový obchod vám může rychle vymazat účet.

Například:Máte obchodní účet s 500 $ a pákou 1:500. Otevřete pozici pro 1 lot (100 000) na EUR/USD s cenou 1,14010. Vaše požadovaná záloha na tuto pozici je 228,04 $, což je téměř polovina vašeho účtu. Každý pohyb pipu má pro vás hodnotu 10 $. To znamená, že cena musí jít dolů pouze na 1,13580 $ a ztratíte téměř všechny peníze na svém účtu. Toto vám nedává žádný prostor pro ztrátový obchod a je to příliš rizikové.

Je velmi důležité, abyste zvážili velikost svého účtu, páku a velikost obchodovaných pozicí. To vám poskytne prostor, který ztrátovému obchodu umožní, aby šel vaším směrem. Dále byste měli být schopni otevřít více než jednu pozici, aniž byste většinu svého účtu měli zajištěnou jako zálohu.

Ochrana proti negativnímu zůstatku

Další úroveň zabezpečení, kterou nabízíme všem našim obchodníkům, je ochrana proti negativnímu zůstatku. To znamená, že pokud pozice půjde opačným směrem, pak to nikdy nezpůsobí, že ztratíte vice než finanční prostředky na svém obchodním účtu.

Navštivte naši Tabulku porovnání platforem FxPro a podívejte se, která platforma nejvíce vyhovuje vašim obchodním potřebám.
Začnete obchodovat nyní Demo k dispozici zdarma

Obchodování s deriváty CFD s sebou nese značné riziko ztráty

Proč FxPro?

Ochrana klientských prostředků

Nařízení a licence

Zjistěte, proč se obchodníci z celého světa rozhodli pro FxPro

Přečtěte si, jaké kroky provádíme, abychom chránili vaše prostředky.

Přečtete si o soudních pravomocech, v rámci kterých je naše společnost dozorována.

UP